Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Severní historická trasa

Nejpopulárnější trasa, kterou absolvuje více jak 98% návštěvníků, kteří poprvé zavítají do této země. Ohromující dědictví křesťanství, které byste tady, v "černém koutě" Afriky, vlastně nikdy nehledali. A přitom byla Etiopie třetí zemí, která křesťanství přijala jako státní náboženství.

Fotogalerie: Severní historická cesta, Etiopské velikonoce, Slavnost Meskel

8.1 Severní historická trasa (po zemi) - 11 dní a 10 nocí

Highlights: Bohatá historie, památky, kostely, kláštery, nádherné stély, hrady, ve skále vytesané kostely, paláce, nástěnné malby, barvité trhy, údolí, volně žijící zvířata, ptáci, lidé…

Den 1: Addis Abeba. V amharštině Addis Ababa znamená "nová květina”. Snad se vám tato květina bude líbit. Nocleh v hotelu.

Den 2: Celodenní přejezd do Bahir Daru. Cesta přes soutěsku Modrého Nilu a návštěva kláštera Debre Libanos. Nocleh v hotelu.

Den 3: Bahir Dar. Celý den strávíme v Bahir Daru vystavěném ve výšce 1.830 metrů nad mořem - v atraktivním městu se stromy lemujícími silnice a s hlubokým modrým jezerem v pozadí. Jezero Tana je etiopským největším jezerem a je celé poseto ostrovy. Ranní výlet lodí ke klášterům na poloostrově Zege - Ura Kidanemheret a klášter Kibran Gabriel, kde lze vidět neopakovatelné nástěnné malby s křesťanskou tematikou. Při cestě zpět do Bahir Daru uvidíme místo, kde řeka Blue Nil vytéká z jezera Tana.

Odpoledne návštěva vodopádů Tis Issat na řece Modrý Nil. Nocleh v hotelu.

Dny 4: Gondar. Návštěva hradu a lázní ze 17. století ve městě Gondar, které nechal vystavět král Fasilades.  V podvečer návštěva bohatě zdobeného kostela Debre-Brehan Selassieho s proslulým a v každé publikaci zmiňovaným stropem. Nocleh v hotelu.

Den 5: Cesta do Axumu. Celodenní přesun kolem nádherných výhledů na Simienský Národní park a krásné údolí Tekeze. Nocleh v hotelu.

Den 6: Axum. Celodenní prohlídka hlavního města jedné ze čtyř velmocí dávného antického světa. Uvidíme pozoruhodné náhrobky a obelisky, k dispozici jsou také hroby a hrady bývalých panovníků, jako kostel Sv.Marie Sionské, postavený na místě prvního etiopského kostela. O kapli v kostele se traduje, že právě sem etiopští ortodoxní křesťané umístili Archu úmluvy. Z okolních kopců uvidíme hrad krále Kaleba a den zakončíme v lázních královny ze Sáby. Nocleh v hotelu.

Den 7: Kláštery a chrámy. Během cesty do Mekelle navštívíme klášter Adamov Garima, pohanský chrám Yeha z 5. století a klášter Debre Damo - první sub-saharský klášter křesťanské církve také z 5.století - vstup je pro ženy zakázán. Nocleh v hotelu.

Den 8: Cesta do Lalibely. Dopoledne muzeum v Mekelle, při cestě klášter Yimrhane Kirstos. Nocleh v hotelu.

Den 9: Návštěva do skály vytesaných chrámů v Lalibele. Ranní mše a první část klášterů, po obědě objevování krás chrámů registrovaných v kulturním dědictví lidstva - starověký osmý div světa. Nocleh v hotelu.

Den 10: Dessie a klášter Nakutola'ab. Přejezd do Dessie, návštěva středověkého kláštera nedaleko Lalibely. Nocleh v hotelu.

Den 11: Návrat do Addis Ababy. Přejezd do Addis Ababy přes velkolepou náhorní plošinu Shewan a s krásnými scenériemi okolní krajiny. Rozlučková etiopská tradiční večeře s tradičním tancem a odvoz na letiště.

 

8.2 Severní historická trasa (komb.letecky a minibus) - 6 dní a 5 nocí

Den 1: Addis Ababa. Odvoz z letiště. Prohlídka města - Národního muzea s nejstarším objeveným člověkem - s Lucy, návštěva největšího afrického trhu pod širým nebem - Mercato. Večeře v tradiční rastauraci s živou taneční show. Nocleh v hotelu.

Den 2: letecky do Bahir Daru. Návštěva klášterů na ostrovech jezera Tana (lodní výlet) a vodopádů na Modrém Nilu. Nocleh v hotelu.

Den 3: Po silnici do Gondaru. Nvštívíte královský palác a lázně krále Fasiladese, či kostel Debre Brehana Selassieho s nádherně zdobeným stropem. Nocleh v hotelu.

Den 4: letecky Gondar-Lalibela. Lalibela se nachází v nadmořské výšce 2600 metrů nad mořem. V městě samém se nachází 11 monolitických chrámů, která byla postaveny ve dvanáctém století a jsou vyřezány ze skalního masivu růžové žuly a byly klasifikovány jako jeden z divů světa. Každý chrám má jedinečný architektonický styl, všechny jsou skvěle vyřezávané a většina z nich je zdobena i nádhernými obrazy. Nocleh v hotelu.

Den 5: letecky Lalibela-Axum. Celodenní prohlídka bývalého mocného města, které bylo kapitulou jedné ze čtyř velmocí dávného antického světa. Uvidíme pozoruhodné náhrobky a obelisky, k dispozici jsou také hroby a hrady bývalých panovníků jako kostel Sv.Marie Sionské, postavený na místě prvního etiopského kostela. O kapli v kostele se traduje, že právě sem etiopští ortodoxní křesťané umístili Archu úmluvy. Z okolních kopců uvidíme hrad krále Kaleba a den zakončíme v lázních královny ze Sáby. Nocleh v hotelu.

Den 6: letecky Axum - Addis Ababa. Nákupy a tradiční noc ve víru tance. Odvoz na letiště.

 

Nezávazná objednávka fotozájezdu

Jméno:
Email:
Počet osob:
Termín:
Poznámka:
Potvrzovací kód:
Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta