Informace o zemi
Organizované zájezdy
Fotogalerie Etiopie
Oblíbené trasy a programy (individuálně)
Komunikujte s námi
Radek Burda fotograf
Kontakt

Faranji s.r.o.

podchod stanice metra Anděl
Na Knížecí, Praha 5, 150 00

info@fotovandr.cz

Etiopie a Simienky, aneb putování nejkrásnějšími horami Afriky

Cílem zájezdu je se procházet po střeše Afrického rohu, po nádherných Simien Mountains. Trasa je organizována tak, abyste viděli ty nejkrásnější pohledy na tyto hory. Přesto vám vybude i pár dnů a během nich poznáte starou a silnou křesťanskou kulturu, kterou nám Etiopie nabízí. Připravte se na vrcholky v nadmořské výšce 4.000 m a slibujeme vám, že se do Etiopie budete chtít vrátit. Tady Bůh totiž stvořil ráj.
1. den: Přílet do Addis Ababy, transfer do hotelu, ubytování. Procházka po centru hlavního města, návštěva tržnice Merkato – největšího afrického trhu. Návštěva Etnografického a Národního muzea s kostrou nejstaršího afrického předka – známé kostry Lucy. Nocleh v Addis Ababě. Téma: Městská a reportážní fotografie.

2.-3. den: Přelet do města Gondar, příprava na trek - nakupování zásob, organizování povolení. Přejezd autobusem do městečka Debark, výjezd do prvního tábora Sankaber.

4.–9. den: Trek v jedněch z nejkrásnějších hor Afriky – Simien Mountains. Celodenní výšlapy: kempy Sankaber, Gich a Chennek, výstup na horu Bwahit, nocleh v úžasné vesnici Arkwasie, neuvěřitelný sestup téměř 1.000 výškových metrů a poslední nocleh v jedné z nejhezčí destinaci Simienek, ve vesničce Mulit s pohledy na vrcholky Awaza. Ukončení treku ve vesničce Adi Arkai. Po celou dobu ozbrojený doprovod. Nezapomenutelný zážitek, spaní ve vlastních stanech, příprava jídla z vlastních zásob. Téma: Travel foto.

10. den: Gondar. Spojení se se skupinou "Severní historická trasa" a pokračování podle jejich programu. Neboli prohlídka Fasilidesova hradu – opevněného komplexu hradů s portugalskou i indickou kulturou. Nocleh v Gonderu.

13.–14. den: Bahir Dar: návštěva nádherných starobylých křesťanských chrámů na jezeře Tana. Nocleh. Ráno odjezd na vodopády Tiss Isat na Modrém Nilu (50 m výška, 400 m šířka, druhé největší v Africe) s kamenným Portugalským mostem.

15. den: cesta minibusem do Addis Ababy, prohlídka města, odlet.

Varianta letecky zpět:

10. den: Gondar. Letecky do Addis Ababy, nocleh v hlavním městě.

11. den: odlet zpět domů

Zájezd je možný si zkombinovat se zájezdy:
Etiopie, aneb staří křesťané (Severní historická cesta)
Etiopie a svět islámu, aneb vzrušující hyena man

Cena zahrnuje
: 1x přelet na trase Addis Ababa - Gondar, ubytování v jednoduchých hotelích, dopravu minibusem do parku a zpět a přejezdy místnímí dopravou podle programu, vstupné do NP Simien, kempovné, ozbrojený doprovod a muly.

Cena nezahrnuje: vstupné do památek, stravování v NP Simien Mountains, vízum (lze zakoupit na letišti), letenku a českého průvodce (pouze anglicky mluvícího). Sebou do NP Simien Mountains vlastní stany.

Dodatkové platby: kilometry najeté nad rámec akce: 2 Kč/km/os., refundace ubytování: 10 EUR

Minimální počet osob: 4

Nutný vzít se sebou stan a spacák a věci na vaření (ev.možné si případně pronajmout na místě za poplatek), doporučujeme očkování. Upozorňujeme, že trek po horách se absolvuje ve výškách okolo 4.000 m.n m. a je tedy potřeba být opatrný co se týče kondice a reakce organismu na horskou nemoc. V horách na treku bude s vámi přítomen jen anglicky mluvící průvodce

Klasický program:

Termín Cena programu Cena letenky Min.počet osob

17.4. - 3.5. (17dní)

19.990 Kč

15.000 Kč *)

4
18.9. - 4.10. (17dní)
19.990 Kč15.000 Kč *)4

Varianta letecky zpět:

Termín Cena programu Cena letenky Min.počet osob

17.4. - 30.4.

21.590 Kč

15.000 Kč *)

4
18.9. - 1.10.
21.590 Kč15.000 Kč *)4

*) cena je již včetně všech letištních tax a je to cena orientační (bude upřesněno při objednání)


Nezávazná objednávka fotozájezdu

Jméno:
Email:
Počet osob:
Termín:
Poznámka:
Potvrzovací kód:
Partnerské weby: LastMinute dovolená | Dovolená na horách | Vandrování světem, fotogalerie | Dovolená Tunisko | Dálky.cz | Fotky s duší | Kréta